Скокни до информацијата за производот
1 од 2

2 во 1 крема за убави раце и нокти

Кремата ги храни и штити рацете и ноктите.
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 99123
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Суви раце и кршливи нокти? Оваа крема за нега носи убавина и заштита на вашите раце и нокти. Ја измазнува кожата и ја прави сјајна.

Плус: Без парабени.

Употреба: нанесувајте во секое време од денот, фокусирајќи се на ноктите и кожата околу ноктите.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU METHYLPROPANEDIOL GLYCERIN BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL CETEARYL ALCOHOL COCO-CAPRYLATE/CAPRATE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE GLYCERYL STEARATE STEARYL ALCOHOL STEARIC ACID CETEARETH-33 CARBOMER ETHYLHEXYLGLYCERIN PARFUM/FRAGRANCE POTASSIUM HYDROXIDE ALCOHOL ALLANTOIN SALICYLIC ACID SORBIC ACID TOCOPHERYL ACETATE XANTHAN GUM MALTODEXTRIN TETRASODIUM EDTA LIMONENE ROSA DAMASCENA FLOWER EXTRACT LINALOOL ARNICA CHAMISSONIS FLOWER EXTRACT TOCOPHEROL CI 15985 (YELLOW 6) 1251v0

Активна состојка

Арника

Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.
Откриј
Арниката е позната по своите својства на заштита од надворешните влијанија. Нашите истржувачи одбраа Arnica chamissonis, која е одгледана користејќи сертифицирани практики за органско земјоделство. Преполна е со полифеноли кои ја штитат билката од надворешните влијанија. Екстрактот од Arnicа Chamissonis во нашата формула ефикасно ги заштитува вашите раце користејќи ги истите методи како во природата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи