Скокни до информацијата за производот
1 од 3

2во1 балзам & маска за обновување на косата

Овој 2 во 1 балзам и маска со обновувачко масло од јојоба длабински ја обновува косата и го спречува понатамошното оштетување.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 64243
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Состојки

AQUA/WATER CETYL ALCOHOL STEARYL ALCOHOL HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ISOPROPYL MYRISTATE SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL ISOPROPYL ALCOHOL PANTHENOL PARFUM/FRAGRANCE STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE BENZOIC ACID PHOSPHOLIPIDS FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL CITRIC ACID ARGININE BENZYL ALCOHOL PANTOLACTONE 10143v0

Активна состојка

Масло од јојоба & фруктани од агава

Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи