Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Пилинг за тело зимско личи

Нежниот пилинг за тело со сладок мирис на зимско личи, ја подобрува текстурата на кожата со отстранување на мртвите клетки.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 97524
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Свеж гел пилинг без сулфати и вештачки бои со природни зрна. Уживајте во слаткиот мирис на зимското личи и неговите овошни ноти.

Упатство за употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, масирајте со кружни движења, а потоа исплакнете темелно. Користете до 2 пати неделно. Како комплетна рутина за нега на телото, по користењето на пилингот, предлагаме обилна примена на хидратантен лосион за тело.

Наша посветеност

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи