Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Масен скалп, суви врвови?

Продолжете ја свежината на косата и обновете ги сувите врвови во неколку чекори.
Пакување: 735 мл
Шифра на артиклот: 59344С
Со купување на овој производ добивш 26 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 26 поени.  

Опис

Детокс линијата за нега на коса го намалува вишокот на себум и ги отстранува нечистотиите од скалпот, додека производите од линијата за обновување на косата ги негуваат и обновуваат сувите врвови на косата.

Сетот содржи;

Маска за пилинг 2 во 1 пред шампонирање 200 мл

Пилинг маската пред шампонирање нежно го чисти и лупи скалпот. Ги отстранува нечистотиите и го намалува вишокот на себум. Еднаш неделно, пред шампонирањето, нанесете на коренот на сува коса. Оставете да делува 3 до 5 минути. Додадете малку вода и нежно масирајте. Исплакнете темелно и потоа продолжете со шампонирање.

Шампон за прочистување на детоксикација 300 мл

Шампонот за прочистување без сулфати го намалува вишокот на себум и ги отстранува нечистотиите. Скалпот е детоксициран, косата е лесна, мека и сјајна.

Балзам за обновување на косата 200 мл

Обновувачкиот регенератор за расчешлување ја обновува косата: ја храни, обновува и зајакнува без да ја оптоварува косата. Нанесете на влажна коса. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

Мини маска за обновување на врвовите на косата 35 мл

Длабински ги обновува оштетените врвови на косата и го спречува нивното кршење. Краевите се измазнуваат, им се враќа мекоста и сјајот. По миењето со шампон, нанесете на врвовите. Оставете да делува 3 минути, а потоа исплакнете.

 

Украсна вреќичка

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи