Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион со shea путер и слатки бадем

Неговата кремаста текстура ги комбинира хранливите придобивки од shea путерот и нежноста на бадемите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 11043
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Хранливиот лосион за тело со екстракт од shea путер и мирис на слатки бадеми, ја хидрира и екстремно сувата кожа. Не се лепи и не остава масни остатоци.

Формула која ја омекнува, измазнува и хидрира сувата кожа, оставајќи нежен мирис на слатки бадеми.

Резултати од тестирањето спроведено кај 26 лица:

100% од испитаниците тврдат дека кожата интензивно се храни

100% од испитаниците тврдат дека кожата е мека и пријатна на допир.

Упатство за употреба: Ставете го лосионот на дланка и потоа нанесете го по целото тело и раце. Масирајте со кружни движења додека целосно не се апсорбира. Не плакнете.

Наша посветеност

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи