Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Лосион за тело кокос

Задоволство во хидрантната нега на телото со сончеви и благи ноти.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 56362
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Сакате да го откриете задоволството на хранливиот лосион за тело со сензуален мирис? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature сензуалниот лосион за тело од кокос.

За уживање и сензуална нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски shea путер и екстракт од кокос. Кожата е хидрирана и сензуално мирисна.

Дерматолошки тестирано. Без минерални масла,без парабени.

Оваа формула содржи 96 % природни состојки.

Амбалажата е од рециклирана пластика.

Не се голта и да се држи подалеку од дофат на деца.

Наша посветеност

571v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL PARFUM/FRAGRANCE DIMETHICONE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CARBOMER COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL SODIUM BENZOATE ETHYLHEXYLGLYCERIN XANTHAN GUM COUMARIN TETRASODIUM EDTA HEXYL CINNAMAL SODIUM HYDROXIDE TOCOPHEROL

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи