Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање shea путер и сладок бадем

Богатиот гел за туширање со екстракт од shea путер и мирис на слатки бадеми е наменет за сува кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 14204
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Со повеќе од 2/3 растителни масла, овој ултра богат гел за туширање го ублажува чувството на затегнатост на кожата. Неговата дарежлива пена без сулфати ја обвива и ја чисти кожата без да ја исуши. Туширањето станува вистински момент на благосостојба, оставајќи ја кожата нахранета и нежно мирислива.

Упатство за употреба: Нанесете на влажна кожа на телото, нежно масирајте и потоа добро исплакнете. Како целосна рутина за нега на телото, користете пилинг за тело до 2 пати неделно, по што ви предлагаме обилна примена на хидратантен лосион за тело.

Наша посветеност

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи