НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 400мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 400мл            

 

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 400ml

Овој гел за туширање од новогодишната колекција нежно ја чисти вашата кожа и ја обвива со нежен мирис.

Плус+: Кожата е нежно чиста и мирислива. 

Наша предност:
• 92% состојки од природно потекло 
• Билна база на чистење 
• Лесно биоразградлива формула 
• Шишенце кое може да се рециклира и содржи 25% рециклирачка пластика.

Примена: Нанесете на влажна кожа и убаво измијте ја.
Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта.

МИРИСЛИВИ НОТИ: ЈАБОЛКО, ЦИМЕТ
Сладок гурмански мирис на печено јаболко и цимет
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

СОСТОЈКИ
QUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•DECYL GLUCOSIDE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM CHLORIDE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM BENZOATE•COCAMIDE MIPA•CITRIC ACIDPYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•SALICYLIC ACID•METHYLPROPANEDIOL•POTASSIUM SORBATE•CI 17200 (RED 33) •CI 19140 (YELLOW 5) •CI 42090 (BLUE 1) •10447v0

 

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ WINTER APPLE 400ml

Гурманскиот мирис на печено јаболко ќе ви овозможи вистинско уживање под тушот.

Шифра на артиклот: 99704  -  Пакување: 400,00 мл  -  Цена за 100 мл: 36,25 ден

50
145,00 ден
289,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците