PM МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ПОРИ СО ЈАГЛЕН 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ ПОРИ СО ЈАГЛЕН 75 ml            

 

PURE MENTHE МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИТЕ СО ЈАГЛЕН 75 ml

Оваа маска е формулирана  со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Ги отвара  порите и ја намалува појавата на митесери.
Го абсорбира вишокот на себум и ја ослободува кожата од нечистотиите.
Плус +: детоксицира, матира, за матирана и длабоко прочистена кожа.
 Текстура:  Свежа текстура која ја чисти кожата и го прави тенот изедначен и блескав. 
Резултати:
- 100% * испитаници потврдија дека кожата е моментално прочистена
- 88% * испитаници потврдија дека мртвите клетки и нечистотиите се елиминирани
- 96% * испитаници потврдија дека порите веднаш се намалени 
- 81% * испитаници потврдија дека недостатоците и митесерите се намалени

Примена:
Нанесете два пати неделно на целото лице или само тенок слој на Т-зоната. 
Избегнувајте го пределот околу очите
Оставете да делува 5 минути, а потоа измијте го лицето.

Наша предност:

Ја почитува планетата и го почитува  pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки надзор
98% состојки од природно потекло
Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
97% состојки во формулата се биоразградливи
БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•KAOLIN•BEHENYL ALCOHOL•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•PROPYLENE GLYCOL. •BENTONITE•GLYCERIN•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•GLYCERYL STEARATE CITRATE•PENTYLENE GLYCOL•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL•CETEARYL ALCOHOL•CHARCOAL POWDER•HYDROXYACETOPHENONE•PARFUM/FRAGRANCE•GLYCERYL CAPRYLATE•XANTHAN GUM•CETEARYL GLUCOSIDE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•TOCOPHERYL ACETATE•LACTIC ACID•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•CITRIC ACID•10514v0

 

PURE MENTHE МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИТЕ СО ЈАГЛЕН 75 ml

Ги отвара  порите и ја намалува појавата на митесери.

Шифра на артиклот: 97082  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 825,33 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците