SOLARIE 3/1 ЛОСИОН ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SOLARIE 3/1 ЛОСИОН ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ 200ml            

 

3 ВО 1 ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ПО СОНЧАЊЕ  200 ml

Моментално ја смирува и интензивно ја хидрира кожата која е оштетена од штетните сончеви зраци. Вашиот тен е прекрасен.

Плус: Овој свиленкаст лосион ја смирува кожата и истовремено интензивно ја навлажнува. Неодоливиот Монои мирис ја прави кожата прекрасно мирислива.

Наша предност:
•Оваа формула содржи повеќе од 93% состојки од природно потекло
•Без минерални масла, без бои, без парабен .
•Формула тестирана под дерматолошки и офталмолошки надзор
•Шишенце кое може да се рециклира и содржи 25% рециклирачка пластика.


УПОТРЕБА
ЛИЦЕ И ТЕЛО
Нанесете го овој лосион  на лице и тело по излегување на сонце, избегнувајќи го пределот околу очите.

Активна билна состојка: котрљан
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale ® одбраа билка котрљан поради неговата способност да ги одржи своите резерви вода.
Екстрактот од котрљан е добиен со процес кој го почитува овој билен ресурс и околината

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU (NATUREL)•GLYCERIN (NATUREL)•METHYLPROPANEDIOL (SYNTHETIQUE)•BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL (NATUREL)•HYDROGENATED COCONUT OIL (NATUREL)•ALCOHOL (NATUREL)•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (NATUREL)•ISOPROPYL PALMITATE (NATUREL)•STEARYL ALCOHOL (NATUREL)•SORBITAN STEARATE (NATUREL)•DIMETHICONE (SYNTHETIQUE)•PARFUM/FRAGRANCE (SYNTHETIQUE)•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT (NATUREL)•CETETH-20 (NATUREL)•XANTHAN GUM (NATUREL)•ALLANTOIN (SYNTHETIQUE)•CARBOMER•PANTHENOL (SYNTHETIQUE)•SORBIC ACID (SYNTHETIQUE)•TOCOPHERYL ACETATE (SYNTHETIQUE)•BENZYL ALCOHOL (SYNTHETIQUE)•SODIUM HYDROXIDE (NATUREL)•LINALOOL (SYNTHETIQUE)•HYDROXYCITRONELLAL (SYNTHETIQUE)•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT (NATUREL)•GERANIOL (SYNTHETIQUE)•10176v0•

 

3 ВО 1 ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ПО СОНЧАЊЕ  200 ml

За смирена и интензивно нахранета кожа. Кожата се обновува од оштетувања предизвикани од сонцето и ја враќа својата еластичност.

Шифра на артиклот: 96130  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 614,50 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците