PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml            

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml

Овој пилинг е е формулиран  со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Нежно ја прочистува и матира кожата.
Го намалува вишокот на себум и ги отвара  порите. 

Плус +: Текстура за прочистена, матирана и блескава кожа!

Тектура: Топивата тектура се соединува со кожата и ја остава чиста и прочистена.
 
Резултати:
- 85% * испитаници потврдија дека кожата е моментално прочистена
- 88% * испитаници потврдија дека производот ја урамнотежува кожата
- 92% * испитаници потврдија дека нивната кожа е матирана
- 81% * испитаници потврдија дека порите се моментално намалени

Примена :
Нанесете два пати неделно на влажно лице. Лесно масирајте, а потоа измијте го лицето. 
Да се избегнува контакт со очите.
Да не се нанесува на оштетена или надразнета кожа

Наша предност:
Тестирано под дерматолошки надзор
99% состојки од природно потекло
Без сулфати **
Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
99% состојки во формулата се биоразградливи

* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  28 дена  над 11 жени  и  15 мажи
** Суфрактант без сулфати

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•STEARIC ACID•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•CELLULOSE•GLYCERIN•PENTYLENE GLYCOL•PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER•STEARYL ALCOHOL•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•POTASSIUM HYDROXIDE•XANTHAN GUM•HYDROXYACETOPHENONE•PARFUM/FRAGRANCE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•CITRIC ACID•10513v0

 

PURE MENTHE ПРОЧИСТУВАЧКИ ПИЛИНГ 75 ml

Го намалува вишокот на себум и ги отвара  порите.

Шифра на артиклот: 96062  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 652,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците