@ANTI AGE GLOBAL БИ-ФАЗЕН НОЌЕН КОНЦЕНТ: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@ANTI AGE GLOBAL  БИ-ФАЗЕН НОЌЕН КОНЦЕНТ            

 

БИ-ФАЗЕН НОЌЕН КОНЦЕНТРАТ ЗА ОБНОВУВАЊЕ  30 ml

Двофазната формула за ноќно обновување е комбинација од серум, двојно концентриран* и драгоцени билни масла, вклучувајќи масло од јојоба познато по своите обновувачки својства.

Ден по ден, наутро, тенот е блескав, префинетите линии се измазнети, а брчките се помалку видливи. Кожата е цвсрта, изгледа регенерирано и обновено**.

УПОТРЕБА: 

Пред употреба добро протресете го шишенцето. Со помош на пипетата ставете од концентратот на дланката. 
Потоа, пред вашата ноќна крема, нежно нанесете ја свиленкастата текстура и масирајте ја кожата на лицето и вратот, следејќи ги линиите од доле кон горе, од надворешната кон внатрешната страна.

Наша предност:
• Формулирано со повеќе од 98% состојки од природно потекло.
• 3 регистрирани патенти во Франција - 100% природна екстракција
• Без минерални масла
• Нектар од билно ноќниче добиен со почитување на биолошката разновидност***
• Создадено со љубов во нашата фабрика Бретанија, Франција. 
• Стаклено шишенце кое може да се рециклира и картонска кутија која може да се рециклира од одржливо управуваните шуми. 

Формула тестирана под дерматолошки надзор.

* Во споредба со корективниот серум.
** Во поглед на хидратација
***Производството на овој нектар доаѓа од екстракцијата на ЕДНА пупка на заштитено  стебло. Високо технолошката  постапка го чува билниот ресурс и помага во почитување на околината избегнувајќи го интензивното земјоделство и берење на пупките од билката.  

АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН СОК ОД НОЌНИЧЕ
Истражувачите на Cosmetique Vegetale® одбраа драгоцен билен нектар од срцето на ноќниче поради неговите својства на обновување. Делува во средина на клетките на кожата и ја поттикнува обновата.  Делува на поттикнување на комуникацијата помеѓу клетките*. На тој начин се бори против стареењето длабоко во кожата, но и на површината.


СОСТОЈКА
AQUA/WATER/EAU•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•GLYCERIN•SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL•SQUALANE (Squalane Vegetal) •VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•PENTYLENE GLYCOL•PROPYLENE GLYCOL•SODIUM CHLORIDE•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•BORAGO OFFICINALIS SEED OIL•CAMELINA SATIVA SEED OIL•PARFUM/FRAGRANCE•INOSITOL•HYDROXYACETOPHENONE•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT•SODIUM HYALURONATE•SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•NIACINAMIDE TOCOPHERYL ACETATE•CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE•SODIUM HYDROXIDE•LINALOOL•GERANIOL•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•XANTHAN GUM•SODIUM BENZOATE•10490v0

 

БИ-ФАЗЕН НОЌЕН КОНЦЕНТРАТ ЗА ОБНОВУВАЊЕ  30 ml

2х концентриран билен нектар од ноќниче*

Шифра на артиклот: 94687  -  Пакување: 30,00 мл  -  Цена за 100 мл: 7.650,00 ден

30
2.295,00 ден
3.279,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците