КОСА СЕРУМ ЗА СКАЛП И ЈАКО ВЛАКНО 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА СЕРУМ ЗА СКАЛП И ЈАКО ВЛАКНО 75 ml            

 

СЕРУМ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СКАЛПОТ И КОСАТА 75 ml

Серум со ефект на ладење за зајакнување на косата на која и недостига виталност.

Гингсенг ја зајакнува косата во коренот.
Сируп од агаве за поттикнување на микроциркулацијата*.
Во комбинација со масажа на темето, резултатот е совршено нахранет корен на косата.

Текстура: Нелеплива текстура со ефект на ладење.

Резултати: Косата е исполнета, ден по ден станува  поотпорна. Косата е убава, ја враќа својата сила и густина. 

Начин на употреба: Нанесете 2 до 3 пати неделно мала количина на чиста коса со помош на прецизниот врв. Масирајте со кружни движења додека потполно не се впие. Да не се мие.

*Тестови ин витро.

Наша предност:
98% состојки од природно потекло
Без силикони
Картон кој може да се рециклира

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•C13-15 ALKANE•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•BETAINE•HYDROXYACETOPHENONE•C14-22 ALCOHOLS•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•PARFUM/FRAGRANCE•MALTODEXTRIN•XANTHAN GUM•C12-20 ALKYL GLUCOSIDE•PANTHENOL•PANAX GINSENG ROOT EXTRACT•LIMONENE•LINALOOL•SILICA [NANO] •GERANIOL•PANTOLACTONE•10601v0

 

СЕРУМ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СКАЛПОТ И КОСАТА 75 ml

Ја зајакнува косата

Шифра на артиклот: 93201  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 689,33 ден

30
517,00 ден
739,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците