PM 3 во1 ПРОЧИСТ. ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 12: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PM 3 во1 ПРОЧИСТ. ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 12            

 

PURE MENTHE 3 во 1 ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 125 ml

Овој производ за чистење е формулиран со органска мента позната по освежувачките својства, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
Нежно ја прочистува кожата без да ја исуши.
Ги отвара  порите и ги отстранува нечистотиите кои предизвикуваат митесери. 
Соодветна за комбинирана и масна кожа и/или кожа склона кон акни.   
Плус +: чиста и прочистена кожа. Значително ги намалува митесерите по 7 дена користење. 
Тектура: свежа текстура на гел со билни микро зрнца, кои ја прочистуваат кожата и ја оставаат чиста.
резултати:
- 93% * испитаници потврдија дека кожата е моментално прочистена.

- Значително ги намалува митесерите по 7 дена користење. 
- Ги намалува акните на кожата за 26,1% ** по 21 ден
Примена:
Нанесете наутро и навечер на влажно лице. Нежно масирајте го и измијте го.
Избегнувајте контакт со очите. Да не се нанесува на оштетена или надразнета кожа.

Наша предност:
Ја почитува планетата и го почитува  pH нивото на кожата.
Тестирано под дерматолошки надзор
98% состојки од природно потекло
Без сулфати ***
Мента добиена од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледана на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.
99% состојки во формулата се биоразградливи
* Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на  21 ден над 14 жени и 14 мажи
** Објективна клиничка студија од 28 случаи
*** Суфрактант без сулфати.

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: МЕНТА
Истражувачите на  Cosmetique Vegetale ® одбраа мента поради нејзините освежувачки својства. Ментата се одгледува на нашата земја во Бретанија, La Gacilly, користејќи агроеколошки пристапи со кои се почитува земјата.  Секое лето се собираат и сушат нејзините делови: листовите и стеблата се користат за создавање на екстракт, благодарение на 100% природна техника на екстракција со дестилација на пареа.

За новиот асортиман Pure Menthe, нашите експерти ги зголемија природните состојки на 98%-99% во формулата.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•CELLULOSE•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•DECYL GLUCOSIDE•XANTHAN GUM•MENTHA PIPERITA (PEPPERMINT) LEAF WATER•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRAN•CECITRIC ACIDF•RUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•POTASSIUM SORBATE•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•10502v0

 

PURE MENTHE 3 во 1 ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ПРОТИВ МИТЕСЕРИ 125 ml

Ги отвара  порите и ги отстранува нечистотиите кои предизвикуваат митесери.

Шифра на артиклот: 90301  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 391,20 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците