СУПЕР МАТ ТЕЧНА ПУДРА ros? 300 30 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СУПЕР МАТ ТЕЧНА ПУДРА ros? 300 30 ml            

 

СУПЕР МАТ ТЕЧНА ПУДРА rose 300  30 ml

Супер мат – матирачка течна пудра која ги стеснува порите.  
Висока моќ на покривање и пријатна текстура благодарение на нашата нова формула која се состои од 86% состојки за нега на кожата. 

Текстурата на оваа течна пудра е кремаста и  лесно се нанесува. Без масно чувство, оваа пудра го изедначува тенот и ги покрива неправилностите. Високо пигментирана формула која овозможува прилагодено покривање ( средно до високо) и се соединува со тенот на кожата. Добивате прекрасен резултат кој трае во текот на целиот ден*.

ПРИМЕНА
За средно покривање ставете мала количина од пудрата на челото, носот, образите и брадата. Потоа со четка, сунѓерче или со прстите изедначете ја текстурата се до надворешните црти на лицето и вратот. За поголема покривност, повторете ја постапката.  

Резултат: Кожата добива совршен мат изглед благодарение на правот од сибирски чај кој и ја враќа рамнотежата на кожата.  Секој ден кожата е се помалку сјајна.

*Постојаност до 16 часа: Клиничка студија над 12 личности. 

Активна билка: сибирски чај
Сибирскиот чај потекнува од канадските шуми. Во текот на летната сезона, нашиот канадски партнер рачно ги собира листовите. Правот од сибирски чај ја враќа рамнотежата на кожата, длабински го контролира сјајот,ги неутрализира несовршеностите и ја подобрува текстурата на кожата.

Наша предност
Без силикони
Веган

 

СУПЕР МАТ ТЕЧНА ПУДРА rose 300  30 ml

Кожата ја враќа својата рамнотежа и станува помалку сјајна.

Шифра на артиклот: 85224  -  Пакување: 30,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.233,33 ден

50
370,00 ден
739,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците