ЛАК ЗА НОКТИ GO GREEN- 09. Mauve jacinth: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ЛАК ЗА НОКТИ GO GREEN- 09. Mauve jacinth            

 

ЛАК ЗА НОКТИ  GO GREEN 09. Mauve jacinthe  5ml

Лакот за нокти Go Green е формулиран од состојки произведени од био продукти како цвекло, шеќерна трска или дрво.
Максимална боја и сјај,а помалку штетно влијание кон околината!

Формула збогатена со кокосово масло и екстракт од бамбус. Постојаноста, моќта на покривање и сјајот се  исти  како и класичниот лак за нокти.*
Вашите нокти се совршено и интензивно обоени, сјајни и беспрекорни.

Текстура и моќ на покривање: Слично како лакот за нокти со гел ефект.
 
Наша предност :
• Веган
• Формула на база на цвекло, шеќерна трска или дрво.
Формула збогатена со кокосово масло и екстракт од бамбус.
* Yves Rocher

СОСТОЈКИ СОДРЖАНИ ВО БОИТЕ
ETHYL ACETATE•BUTYL ACETATE•NITROCELLULOSE•TRIETHYL CITRATE•ALCOHOL•ADIPIC ACID/NEOPENTYL GLYCOL/TRIMELLITIC ANHYDRIDE COPOLYMER•ACRYLATES COPOLYMER•STEARALKONIUM BENTONITE•DIACETONE ALCOHOL•DIPROPYLENE GLYCOL DIBENZOATE•MALTOL•COCOS NUCIFERA OIL•PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE•AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•PHOSPHORIC ACID•CITRIC ACID•BAMBUSA ARUNDINACEA STEM EXTRAC•TPOTASSIUM SORBATE•SODIUM BENZOATE[+/- (MAY CONTAIN/PEUT CONTENIR) •MICA•TIN OXIDE•ALUMINUM HYDROXIDE•TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE•SILICA•BARIUM SULFATE


 

ЛАК ЗА НОКТИ  GO GREEN 09. Mauve jacinthe  5ml

Био лак за нокти со кој ќе се грижите за себе, а воедно и за околината.

Шифра на артиклот: 82566  -  Пакување: 5,00 мл  -  Цена за 100 мл: 3.200,00 ден

50
160,00 ден
319,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците