ББ КРЕМА 6 во 1 - МЕДИУМ 50ML: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ББ КРЕМА 6 во 1 - МЕДИУМ 50ML            

 

6 во 1 ББ КРЕМА ЗА БЛЕСКАВОСТ НА ТЕНОТ МЕДИУМ 50мл

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetal комбинираа екстракт од зелен ориз поради заштитните својства и пигменти. За изедначен тен и поголема блескавост на кожата.

ББ крема со 6 моментални ефекти:
•Ја хидрира  кожата во текот на 24 часа
•Совршено изедначен тен
•Освежен тен
•Моментално ја измазнува текстурата на кожа
•Ја оживува блескавоста за100% природен изглед
•Ја подобрува природната убавина на кожата

Тоопивата и лесна текстура овозможува идеална покриеност

ПРИМЕНА
Нанесете наутро на цело лице, на чиста кожа

Дерматолошки тестирано
Формула која содржи повеќе од 90% состојки од природно потекло
Картон од одржливи шуми
Без парабен, без минерални масла

*Клиничката студија е постигната кај 13 случаи

 

6 во 1 ББ КРЕМА ЗА БЛЕСКАВОСТ НА ТЕНОТ МЕДИУМ 50мл

Беспрекорна и убава кожа во еден чекор.

Шифра на артиклот: 79959  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.182,00 ден

20
591,00 ден
739,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците