MONOI СУВО МАСЛО ЗА ТЕЛО 125 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI СУВО МАСЛО ЗА ТЕЛО 125 мл            

 

СУВО МАСЛО ЗА ТЕЛО MONOI 125ml

Неговата лесна, немасна текстура се топи на кожата и остава заводлив сончев мирис. Косата ја прави мека и сјајна.

Плус +: лесна текстура со немасен финиш.

Резултати:
-Кожата е хидрирана и негувана
- Косата е негувана и мека

Наша преданост:
- Оригинално Mono i de Tahiti масло со знакот на потекло (2%)
- 99% состојки со природно потекло
- Шишенце прикладноза рециклирање и изработено од 100% рециклирана пластика
Дерматолошки тестирано.

Активна билка
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.
Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. 
Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. 

СОСТАВ: COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • PARFUM/FRAGRANCE • TOCOPHERYL ACETATE • TOCOPHEROL • AMYL CINNAMAL

 

СУВО МАСЛО ЗА ТЕЛО MONOI 125ml

Збогатено со изворно Monoi de Tahiti масло, ова хидратантно суво масло со немасен финиш ја хидрира кожата и го нагласува тенот.

Шифра на артиклот: 78730  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 389,60 ден

20
487,00 ден
609,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците