НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ WINTER APPLE 75мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ КРЕМА ЗА РАЦЕ WINTER APPLE 75мл            

 

КРЕМА ЗА РАЦЕ  WINTER APPLE 75ml

Пријатно чувство на вашите раце благодарение на оваа крема од лимитираната новогодишна колекција. Збогатена е со органско shea масло и масло од макадамија. Нејзината префинета текстура со гурмански мирис на печено јаболко и цимет, брзо се впива, а рацете ги остава хидрирани и меки.

Плус+: Хидрирани и нежно мирисливи раце.

Наша предност:
• 92% состојки од природно потекло
• Со органско  shea масло
Примена: Нанесете на чисти раце секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца, да не се голта.


МИРИСЛИВИ НОТИ: ЈАБОЛКО, ЦИМЕТ
Сладок гурмански мирис на печено јаболко и цимет
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•METHYLPROPANEDIOL•ISOPROPYL PALMITATE•STEARIC ACID•GLYCERYL STEARATE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•CETYL PALMITATE•MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL•STEARYL ALCOHOL•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•SODIUM CETEARYL SULFATE•PARFUM/FRAGRANCE•ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER•CAPRYLYL GLYCOL•POTASSIUM HYDROXIDE•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER•SORBIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•CINNAMAL•CITRIC ACID•10442v0

 

КРЕМА ЗА РАЦЕ  WINTER APPLE 75ml

Меки, хидрирани и деликатно мирисливи раце секој ден.

Шифра на артиклот: 77900  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 160,00 ден

50
120,00 ден
239,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците