SOLARIE ЛОСИОН ВО СПРЕЈ SPF 30 -150 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SOLARIE ЛОСИОН ВО СПРЕЈ SPF 30 -150 ml            

 

ЛОСИОН ВО СПРЕЈ  SPF 30 150 ml

Овој лосион во спреј  SPF 30 ефикасно ја штити кожата од  UVA/UVB зраци и изгореници од сонцето.Кожата е моментално хидрирана, еластична, мека и пријатно мирислива.  

Плус +: Млечна текстура, свежа и хидратантна која лесно се нанесува на целото тело, благодарение на пумпицата за прскање

Употреба:  ЗА ТЕЛО
Протресете го шишето пред да ја нанесете посакуваната количина на целото тело. Да не се нанесува на лице. Да се нанесува при секое излегување на сонце, после пливање, бришење или потење. Намалената количина од овој производ ја намалува и заштитата. Избегнувајте го прекумерното седење на сонце, иако користите заштита од сонце. Опасно е по вашето здравје. 


Дерматолошки тестирано.

Активна билна состојка: Erungium

Го зголемува меланинот и штити од фото-стареење. 
Нашите истражувачи на  Cosmetique Vegetale® ја одбраа оваа билка поради нејзината отпорност да ги преживее сончевите зраци и да ги одржи залихите на вода. Оваа поли-активна билка има 5 ефекти: го зајакнува меланинот, ја поттикнува природната способност на кожата да се брани од штетното делување на сонцето, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува регенерацијата на клетките.  

СОСТОЈКИ
AQUA•OCTOCRYLENE•METHYLPROPANEDIOL•C12-15 ALKYL BENZOATE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•DIMETHICONE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•GLYCERIN•TRIMETHYLSILOXYSILICATE•SESAMUM INDICUM SEED OIL•BENTONITE•CETEARYL GLUCOSIDE•CETYL ALCOHOL•ETHYLHEXYL TRIAZONE•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•PARFUM•SODIUM HYDROXIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•AMINOMETHYL PROPANOL•POTASSIUM SORBATE•XANTHAN GUM•TETRASODIUM EDTA•ISOEUGENOL•TOCOPHEROL•1809v0

 

ЛОСИОН ВО СПРЕЈ  SPF 30 150 ml

Ја штити и хидрира кожата.

Шифра на артиклот: 76612  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 759,33 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците