SOLARIE ПРИЈАТЕН ЛОСИОН SPF 30 -150 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SOLARIE ПРИЈАТЕН ЛОСИОН  SPF 30 -150 ml            

 

ПРИЈАТЕН ЛОСИОН SPF 30 150 ml

Овој пријатен лосион  SPF 30 ефикасно ја штити кожата од  UVA/UVB зраци и изгореници од сонцето.Кожата е моментално хидрирана, еластична, мека и пријатно мирислива.  

Плус +: Свиленкаста текстура која овозможува пријатно чувство. Ја остава кожата неверојатно мека. 

Употреба: ЛИЦЕ И ТЕЛО;

Протресете го шишето пред да ја нанесете посакуваната количина на лицето и на целото тело. Да се нанесува при секое излегување на сонце, после пливање, бришење или потење. Да се избегнува пределот околу очите. Намалената количина од овој производ ја намалува и заштитата. 

Дерматолошки тестирано.

Активна билна состојка: Erungium

Го зголемува меланинот и штити од фото-стареење. 
Нашите истражувачи на  Cosmetique Vegetale® ја одбраа оваа билка поради нејзината отпорност да ги преживее сончевите зраци и да ги одржи залихите на вода. Оваа поли-активна билка има 5 ефекти: го зајакнува меланинот, ја поттикнува природната способност на кожата да се брани од штетното делување на сонцето, штити од фото-стареење, ја штити структурата на кожата и ја поттикнува регенерацијата на клетките.  

СОСТОЈКИ
AQUA•OCTOCRYLENE•METHYLPROPANEDIOL•C12-15 ALKYL BENZOATE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•DIMETHICONE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•GLYCERIN•TRIMETHYLSILOXYSILICATE•ALCOHOL•SESAMUM INDICUM SEED OIL•BENTONITE•CETEARYL GLUCOSIDE•ETHYLHEXYL TRIAZONE•CETYL ALCOHOL•ERYNGIUM MARITIMUM EXTRACT•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•PARFUM•XANTHAN GUM•SODIUM HYDROXIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•AMINOMETHYL PROPANOL•POTASSIUM SORBATE•TETRASODIUM EDTA•ISOEUGENOL•TOCOPHEROL•1804v0

 

ПРИЈАТЕН ЛОСИОН SPF 30 150 ml

Jа штити и интензивно ја хидрира кожата

Шифра на артиклот: 73728  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 522,00 ден

20
783,00 ден
979,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците