КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА ОБОЕНА КОСА 200ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА 2/1 КРЕМА/МАСКА ОБОЕНА КОСА 200ml            

 

2 ВО 1 КРЕМА И МАСКА ЗА ОБОЕНА КОСА 200 мл

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава. 
Плус +:кремаста текстура која може да се користи пред или по нанесување на шампон.
Докажана ефикасност: 3 ефекти измерени по оштетување на косата настанато поради боење на косата ( мека, хранлива нега, мазно влакно)*
Наша предност:
-98% природни состојки
-Агаве од органско производство
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-Еко туба дизајнирана  со  25% помалку пластика од стандардната туба
*Инструментален тест: споредба по нанесувње на шампон
**Ин витро тестови
Дерматолошки тестирано
УПОТРЕБА
2 во 1: Пред или по нанесување на шампон
По нанесување на шампон, нанесете на влажна коса од коренот до врвовите и оставете да делува 3 минути, а потоа измијте ја косата.
Пред нанесување шампон, за поголема нега нанесете на сува коса. Оставете да делува 3 минути, а потоа измијте ја косата.
Активна билка: Acai и агаве
Пулпа acai бобинка , супер овошје богато со анти-оксидациски полифенолими, кои   ја заштитуваат бојата на косата од оксидирање ( загадување, UV ) и  не дозволуваат  бојата да избледи. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•STEARYL ALCOHOL•BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•CETYL ALCOHOL•
 BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER (BEURRE DE KARITE)•DICAPRYLYL CARBONATE•
PARFUM/FRAGRANCE•ETHYLHEXYL SALICYLATE•GLYCERIN•ISOPROPYL ALCOHOL•SODIUM BENZOATE•PANTHENOL•PHOSPHOLIPIDS•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HUILE DE TOURNESOL)•CITRIC ACID•LIMONENE•
EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT•TOCOPHEROL•10148v0

 

2 ВО 1 КРЕМА И МАСКА ЗА ОБОЕНА КОСА 200 мл

Оваа 2 во 1 крема и маска за коса со пулпа од акаи бобинка, ја обновува и штити бојата на косата и и овозможува беспрекорна мекост.

Шифра на артиклот: 65493  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 164,00 ден

30
328,00 ден
469,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците