КОСА КИСЕЛИНА ЗА СЈАЈНА КОСА 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА КИСЕЛИНА ЗА СЈАЈНА КОСА 150мл            

 

КИСЕЛИНА ЗА МИЕЊЕ И СЈАЈ НА КОСАТА 150мл

Ослободена од нечистотии, косата е убава, чиста и сјајна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Гурманска арома од малина која ја остава косата прекрасно мирислива.

Ефикасност: Интензивен сјај

Наша предност:
-99% состојки од природно потекло
-Агаве од органско потекло
-Без силикони
-Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на миена коса, откако сте ја измиле од балзамот. Убаво да се измие. Да се избегнува контакт со очи.
Активна билка: малина  и агаве

Киселината од малина ги неутрализира долготрајните последици од миење со вода и и  го враќа природниот сјај на косата.  Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

 

КИСЕЛИНА ЗА МИЕЊЕ И СЈАЈ НА КОСАТА 150мл

Оваа киселина од малина   ја прочистува косата и ја ослободува од каменецот и сите нечистотии.

Шифра на артиклот: 64871  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 218,67 ден

30
328,00 ден
469,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците