НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MIDNIGHT BERRIES 200м: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ MIDNIGHT BERRIES 200м            

 

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ  MIDNIGHT BERRIES 200ml

Овошниот мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки ќе го разбудат празничното расположение. Овој гел за туширање од лимитираното новогодишно издание нежно ја чисти вашата коќа и ја обвива со нежен мирис.

Плус+: Кожата е нежно чиста и мирислива. 

Наша предност:
• 92% состојки од природно потекло 
• Билна база на чистење 
• Лесно биоразградлива формула 
• Шишенце кое може да се рециклира и содржи 25% рециклирачка пластика.

Примена: Нанесете на влажна кожа и убаво измијте ја.
Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца. Да не се голта.

МИРИСЛИВА НОТА: БРУСНИЦА, ЦРНА РИБИЗЛА
Сладок мирис кој ќе ве освежи благодарение на слатко-црвените бобинки.
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•DECYL GLUCOSIDE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•PARFUM/FRAGRANCE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM BENZOATE•COCAMIDE MIPA•SODIUM CHLORIDE•CITRIC ACID•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•SALICYLIC ACID•GLYCERIN•LIMONENE•LINALOOL•VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT•METHYLPROPANEDIOL•POTASSIUM SORBATE•SODIUM HYDROXIDE•CI 14700 (RED 4) •CI 17200 (RED 33) •CI 19140 (YELLOW 5) •10445v0

 

ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ  MIDNIGHT BERRIES 200ml

Овошен мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки кои ќе ви овозможат уживање под тушот.

Шифра на артиклот: 61574  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 50,00 ден

50
100,00 ден
199,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците