КОСА БАЛЗАМ ЗА ИНТЕНЗИВЕН СЈАЈ 200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ ЗА ИНТЕНЗИВЕН СЈАЈ 200 ml            

 

БАЛЗАМ ЗА ИНТЕНЗИВЕН СЈАЈ НА КОСАТА 200 мл

Овој балзам со масло од невен има својство на измазнување** ја расплетува косата и овозможува сјај на скалпот. Косата го враќа интензивниот и долготраен  природен сјај.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Лесна текстура која не ја отежнува косата.

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-100% рециклирачка пластика
-
*Инструментален тест
**Ин витро тест
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Измијте ја косата.

Активни билки: Невен и агаве
Маслото  од невен*  го враќа природниот сјај на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

*Инструментален тест
**Ин витро тест


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CETEARYL ALCOHOL•CETYL ALCOHOL•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•
BEHENTRIMONIUM CHLORIDE•MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL (HUILE DE MACADAMIA)•
CETEARETH-33•DICAPRYLYL CARBONATE•PARFUM/FRAGRANCE•PANTHENOL•BENZOIC ACID•
CITRIC ACID•ISOPROPYL ALCOHOL•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT (EXTRAIT DE FLEURS DE CALENDULA)•SALICYLIC ACID•LIMONENE•BENZYL ALCOHOL•LINALOOL•TOCOPHEROL•10157v0

 

БАЛЗАМ ЗА ИНТЕНЗИВЕН СЈАЈ НА КОСАТА 200 мл

Балзам за сјај, збогатен со невен, со својство за измазнување. Косата го враќа природниот сјај.

Шифра на артиклот: 59574  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 121,00 ден

10
242,00 ден
269,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците