EDP VOILE d'OCRE 100 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP VOILE d'OCRE 100 ml            

 

EAU DE PARFUM VOILE D'OCRE 100 ml

Откријте ја блискоста и новата сензуалност.

“Окер трврдината на крајот  на пустината привлекува со своето освежувачко студенило. Во хоризонтот жешките песочни дини светат во меко-златниот свет. Гордиот кедар со својот зачинет мирис создава јасен контраст со нежниот допир на сандалово дрво. Се буди нова, блескава и свежа сензуалност.”
Ane Ayo и Fabrice Pellegrin, Креатори на парфеми.

Наша предност:
- Кога ги развиваме своите производи, внимаваме на еколошката компатибилност: стаклените шишенца и кутиите од овој мирис може да се рециклираат.
 - 93% состојки од природно потекло.

ПРИРОДНИ СУРОВИНИ
Сензуални билки
- Дрво кедар: зачински ноти од кедар
- Сандалово дрво: слатки и млечни ноти

СОСТОЈКИ
ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•CITRONELLOL•FARNESOL•BENZYL BENZOATE•ISOEUGENOL•CINNAMAL•BENZYL ALCOHOL•10479v0

 

EAU DE PARFUM VOILE D'OCRE 100 ml

Ориентален мирис кој ќе ве одведе во свет каде што зачинетиот мирис на кедар создава контраст со нежниот допир на сандалово дрво.

Шифра на артиклот: 58994  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.721,00 ден

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците