MONOI ДРАГОЦЕНО МАСЛО 100 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI ДРАГОЦЕНО МАСЛО 100 мл            

 

ДРАГОЦЕНО МАСЛО  MONOI 100ml


Ова светликаво масло збогатено со Monoi de Tahiti масло интензивно ја хидрира кожата и го прави светликав тенот. Лесната текстура се топи на кожата и остава неодолив сончев мирис. Косата исто така ја прави мека и блескава.
Плус +: лесна текстура полна со фини светликави честици.

Резултати:
- Кожата е интензивно хидрирана 
- Кожата е негувана 
- Косата е мека 
- Кожата и косата се нежно блескави 

Nasa predanost:
- 97% состојки со природно потекло 
- Оригинално Mono i de Tahiti масло со знакот на потекло (2%)
- Стаклено шишенце кое може бесконечно да се рециклира 
Дерматолошки тестирано.

Активна билка
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.
Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. 
Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. 

СОСТАВ: HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL • POLYAMIDE-3 • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • PARFUM/FRAGRANCE • MICA • SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • TOCOPHERYL ACETATE • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-t-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • AMYL CINNAMAL • TOCOPHEROL • CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) • CI 77491 (IRON OXIDES)

 

ДРАГОЦЕНО МАСЛО  MONOI 100ml

Ова светликаво масло збогатено со Monoi de Tahiti масло интензивно ја хидрира кожата и го прави светликав тенот.

Шифра на артиклот: 56423  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 729,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците