НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО WINTER APPLE 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО WINTER APPLE 150мл            

 

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО  WINTER APPLE 150ml

Откријте ја ефикасноста на овој пилинг за тело од лимитираната новогодишна колекција. Комбинација од  прав од семки од кајсија и гурмански мирис на печено јаболко и цимет, за мека и мирислива кожа во еден чекор.

Примена:  Под тушот масирајте ја влажната кожа со пилингот, а потоа темелно измијте ја. Користете еднаш или два пати неделно. Да не се нанесува на лице или на оштетена и надразнета кожа. 
Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца, да не се голта.

Наша предност:
• 97% состојки од природно потекло
• 100% билни зрнца за пилинг
• Лесно биоразградлива формула
• Терматолошки тестирано

МИРИСЛИВИ НОТИ: ЈАБОЛКО, ЦИМЕТ
Сладок гурмански мирис на печено јаболко и цимет
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

 

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО  WINTER APPLE 150ml

Ефикасен пилинг од семки од кајсија во комбинација со сладок мирис на печено јаболко.

Шифра на артиклот: 47892  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 176,67 ден

50
265,00 ден
529,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците