НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО MIDNIGHT BERRIES 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО MIDNIGHT BERRIES 150мл            

 

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО  MIDNIGHT BERRIES 150ml

Откријте ја ефикасноста на овој пилинг за тело од лимитираната новогодишна колекција. Комбинација од  прав од семки од кајсија и киселкасто слатки ноти од црвени бобинки, за мека и мирислива кожа во еден чекор.

Примена:  Под тушот масирајте ја влажната кожа со пилингот, а потоа темелно измијте ја. Користете еднаш или два пати неделно. Да не се нанесува на лице или на оштетена и надразнета кожа. 
Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца, да не се голта.

Наша предност:
• 97% состојки од природно потекло
• 100% билни зрнца за пилинг
• Лесно биоразградлива формула
• Терматолошки тестирано

МИРИСЛИВА НОТА: БРУСНИЦА, ЦРНА РИБИЗЛА
Сладок мирис кој ќе ве освежи благодарение на слатко-црвените бобинки.
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•GLYCERIN•PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•POLYSORBATE 20•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•XANTHAN GUM•PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) SHELL POWDER•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM BENZOATE•LACTIC ACID•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•SALICYLIC ACID•LIMONENE•LINALOOL•VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT•POTASSIUM SORBATE•CITRIC ACIDSODIUM HYDROXIDE•10443v0

 

ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО  MIDNIGHT BERRIES 150ml

Ефикасен пилинг од семки од кајсија во комбинација со овошно, мирисливи, црвени бобинки.

Шифра на артиклот: 47594  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 176,67 ден

50
265,00 ден
529,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците