НГ СЕТ MIDNIGHT BERRIES-балзам&крема&пил: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ СЕТ MIDNIGHT BERRIES-балзам&крема&пил            

 

СЕТ MIDNIGHT BERRIES

Овој мини сет содржи се што ви е потребно за вашето празнично патување.

Сетот содржи;
-Крема за раце 30ml
Збогатена со органско shea масло и масло од макадамија, нејзината префинета текстура со свежи и слатки ноти од црвени бобинки, брзо се впива, а рацете ги остава хидрирани и меки.

-Балзам за усни 4.8g 
Овој балзам за усни од лимитираната новогодишна колекција ги негува вашите усни благодарение на формулата збогатена со shea масло.

-Гел за туширање 50ml
Овошниот мирис со слатко киселкасти ноти од црвени бобинки ќе го разбудат празничното расположение. Овој гел за туширање од лимитираното новогодишно издание нежно ја чисти вашата коќа и ја обвива со нежен мирис.

-Пилинг за тело 30ml
Откријте ја ефикасноста на овој пилинг за тело од лимитираната новогодишна колекција. Комбинација од  прав од семки од кајсија и киселкасто слатки ноти од црвени бобинки, за мека и мирислива кожа во еден чекор.

МИРИСЛИВА НОТА: БРУСНИЦА, ЦРНА РИБИЗЛА
Сладок мирис кој ќе ве освежи благодарение на слатко-црвените бобинки.
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

 

СЕТ MIDNIGHT BERRIES

4 мини производи од лимитираната колекција во неодоливо пакување за незаборавно празнично чувство.

Шифра на артиклот: 47135  -  Пакување: 60,00 мл  -  Цена за 100 мл: 683,33 ден

50
410,00 ден
819,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците