ANTI AGE GLOBAL ТРЕТ.ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ 10,: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ANTI AGE GLOBAL  ТРЕТ.ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ 10,            

 

ANTI-AGE GLOBAL ТРЕТМАН ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ 10,5 ml

Ден по ден кожата е осветлена, а знаците на стареење избледени. Кожата е блескава.

Плус +: Билен нектар  од ноќниче кој ја поттикнува регенерацијата на клетките* и светлосен нектар кој  ја намалува синтезата на меланинот поврзана со појавувањето на дамките, за изедначена и блескава кожа*.

Употреба : Нанесете пред вашата вообичаена крема. Отворете ја ампулата со вртење на врвот и нанесете ја свиленкастата и хранлива текстура , масирајќи од надворешните кон надворешните црти на лицето. 

Наша предност:
• 98% состојки од природно потекло
• Стаклена и картонска амбалажа соодветна за рециклирање. 

АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН НЕКТАР  ОД НОЌНИЧЕ 
Нашите истражувачи одбраа растителна биотехнологија за производство на овој нектар  од еден примерок на  драгоцена  клета произлезена од ЕДНА пупка од дрво во ботаничката градина во Бологна.
На овој начин овој високо технолошки процес го зачувува билниот ресурс и допридонесува до чување на околината, избегнувајќи го интензивното  одгледување и собирање на пупките од билките.

СОСТОЈКИ : CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • COCONUT ALKANES • HYDROGENATED 
VEGETABLE OIL • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • ASCORBYL TETRAISOPALMITATE • HYDROGENATED DIMER DILINOLEYL/DIMETHYLCARBONATE COPOLYMER • AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • PARFUM (FRAGRANCE) • SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL •MANNAN • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • POTASSIUM SORBATE

 

ANTI-AGE GLOBAL ТРЕТМАН ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ 10,5 ml

За изедначена и блескава кожа.

Шифра на артиклот: 47026  -  Пакување: 10,50 мл  -  Цена за 100 мл: 25.190,48 ден

30
2.645,00 ден
3.779,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците