МАСКАРА INTENSE METARMOPHOSE ВОДООТПОРН: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

МАСКАРА INTENSE METARMOPHOSE  ВОДООТПОРН            

 

МАСКАРА  INTENSE METAMORPHOSE ВОДООТПОРНА  01. ЦРНА 8 ml

Преобликувајте ги своите очи!
Маскара без компромиси! Овозможува интензивен волумен, обвиени и продолжени трепки во текот на 24 часа. 
Четкичката е во облик на песочен часовник, мека и едноставна за употреба, ја обвива секоја трепка поединечно од внатрешниот до надворешниот агол на окото. Трепките се екстремно црни и полни со волумен, а вашиот поглед е интензивен. 
Збогатена е со хранливо рицинусово масло и водичка од различка. Сооедветно за чувствителни очи и личности кои носат контактни леќи. Текстурата е водоотпорна со исклучително црна боја благодарение на билниот јаглен
Постигнете интензивен изглед со обликувани очи, дури и под вода! 
Совет за употреба:
1.Нанесете ја маскарата од коренот на трепките кон надвор со лесни цик-цак движења.
2.Нанесете втор слој, концентрирајќи се на врвовите на трепките за да се нагласи интензивната црна боја и за да постигнете повеќе димензионален ефект.
3.Повторете ја постапката за да им се овозможи волумен на трепките.

СОСТОЈКИ
C11-12 ISOPARAFFIN•CERA ALBA/BEESWAX•VP/EICOSENE COPOLYMER•BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2•METHYL HYDROGENATED ROSINATE•STEARALKONIUM BENTONITE• COPERNICIA CERIFERA CERA/COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX•AQUA/WATER•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•MICROCRYSTALLINE CELLULOSE•TRIMETHYLPENTANEDIOL/ADIPIC ACID/GLYCERIN CROSSPOLYMER•PROPYLENE CARBONATE•RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL •BENZYL ALCOHOL•ETHYLHEXYLGLYCERIN•SODIUM CITRATE•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID• POTASSIUM SORBATE•TOCOPHEROL•CI 77268:1•CI 77499 (IRON OXIDES)•10476v0

 

МАСКАРА  INTENSE METAMORPHOSE ВОДООТПОРНА  01. ЦРНА 8 ml

Маскара за екстремен волумен, обвиени, продолжени и интензивно црни трепки со водоотпорен резултат.

Шифра на артиклот: 46960  -  Пакување: 8,00 мл  -  Цена за 100 мл: 5.875,00 ден

50
470,00 ден
939,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците