КОСА БАЛЗАМ БИЛЕН, ЛЕСЕН 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА БАЛЗАМ БИЛЕН, ЛЕСЕН 150мл            

 

ЛЕСЕН БИЛЕН БАЛЗАМ 150 ml

Овој лесен билен балзам е соодветен за тенка, сува и оштетена коса. Ја храни косата, ја прави витална и 30 пати поотпорна*.
Збогатен е со масло од авокадо кое обезбедува есенцијални масни киселини, потребни за рамнотежа на косата.

Плус+: Ултра топива нега која не се мие. Ја обвива тенката коса без да ја масти или отежнува.
Користете според вашите желби:
На влажна коса, пред стилизирање: ја штити косата и го олеснува обликувањето.
На сува коса, како завршен чекор: ја прави косата мека и сјајна
Како ноќна нега: Ја храни косата и интензивно ја обновува 8 часа*.

Резултати:
- 93% жени потврдија дека нивната коса е мека **
- 84% жени потврдија дека е обновена виталноста на косата**
- 91% жени потврдија дека текстурата е соодветна за тенка коса**

Начин на употреба: Нанесете мала количина од балзамот по должина на косата се до врвовите, избегнувајќи го коренот. Да не се мие. 
*Инструментални испитувања.
** Тестот е спроведен над 45 жени кои имаат тенка коса.

Наша предност:
98% состојки од природно потекло
Без силикони

Активна билна состојка: МАСЛО ОД АВОКАДО
Фараоните во древниот Египед биле првите кои го користеле маслото од авокадо поради неговите многубројни придобивки.  Авокадото е доста хранливо и богато со есенцијални масни киселини, витамини и олиго-елементи кои и овозможуваат рамнотежа на вашата коса. 
 Маслото од авокадо природно е богато со витамин Е. Неговите неверојатни антиоксидантни способности  ги одржуваат масните киселини недопрени. 

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•PROPYLENE GLYCOL. •DICAPRYLYL CARBONATE•C13-15 ALKANE•CETEARYL ALCOHOL•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL•CETEARYL GLUCOSIDE•MANNAN•PANTHENOL•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•XANTHAN GUM•CITRIC ACID•BENZYL ALCOHOL•LIMONENE•TOCOPHEROL•10535v0

 

ЛЕСЕН БИЛЕН БАЛЗАМ 150 ml

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса

Шифра на артиклот: 43965  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 340,00 ден

30
510,00 ден
729,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците