ANTI AGE GLOBAL ФЛУИД ПРОТИВ ДАМКИ SPF30: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ANTI AGE GLOBAL ФЛУИД ПРОТИВ ДАМКИ SPF30            

 

ANTIAGE ФЛУИД ЗА БЛЕСКАВОСТ ПРОТИВ ТЕМНИ ДАМКИ SPF30 50 ml

Веднаш по првото нанесување кожата е заштитена од  UVA/UVB зраци и хиперпигментација, а тенот е изедначен. Ден по ден, кожата е осветлена, а знаците на стареење корегирани.
Плус +: Билен нектар  од ноќниче кој ја поттикнува регенерацијата на клетките* и светлосен нектар кој  ја намалува синтезата на меланинот поврзана со појавувањето на дамките, за изедначена и блескава кожа*.
Совет за употреба: Секое утро со кружни движења нанесете ја лесната и бисерна текстура на лицето и вратот, по нанесување на Anti-Age Global серумот и/или Anti-Age Global дневната крема. Избегнувајте го пределот околу очите.
АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН НЕКТАР  ОД НОЌНИЧЕ 
Нашите истражувачи одбраа растителна биотехнологија за производство на овој нектар  од еден примерок на  драгоцена  клета произлезена од ЕДНА пупка од дрво во ботаничката градина во Бологна.
На овој начин овој високо технолошки процес го зачувува билниот ресурс и допридонесува до чување на околината, избегнувајќи го интензивното  одгледување и собирање на пупките од билките.

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU•C12-15 ALKYL BENZOATE•DIBUTYL ADIPATE•DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE•DICAPRYLYL CARBONATE•ALCOHOL•BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE•ETHYLHEXYL TRIAZONE•SQUALANE•POTASSIUM CETYL PHOSPHATE•GLYCERIN•PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE) •CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) •BENTONITE•GLYCERYL STEARATE CITRATE•PENTYLENE GLYCOL•STEARIC ACID•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•XANTHAN GUM•SODIUM HYDROXIDE•PARFUM/FRAGRANCE•1,2-HEXANEDIOL•CAPRYLYL GLYCOL•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT•SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT•TOCOPHEROL•LINALOOL•GERANIOL•MANNAN•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•SODIUM BENZOATE•10616v0

 

ANTIAGE ФЛУИД ЗА БЛЕСКАВОСТ ПРОТИВ ТЕМНИ ДАМКИ SPF30 50 ml

Веднаш по првото нанесување кожата е заштитена од  UVA/UVB зраци.

Шифра на артиклот: 41919  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 3.442,00 ден

30
1.721,00 ден
2.459,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците