ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА 50 ml            

 

ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА  50 ml

По првото будење кожата е блескава и измазнета, а префинетите линии и брчки се намалени. 
Ден по ден кожата е цврста и зајакната. Сите знаци на стареење се корегирани.
 Плус +: Резултат од 7 години истражување и 3 патенти (1), делува во срцето на кожата за исклучителна регенерација на клетките во текот на 72 часа(2).
Употреба: Нанесете мала количина на целото лице со лесни движења од средина на лицето кон надвор. Нанесувајте секоја вечер, по нанесување на Anti-Age Global бифазниот ноќен серум. 
(1) Поднесено во Франција
(2) Ин витро тест
Наша предност;
• Дерматолошки тестирано
• Содржи 96% состојки од природно потекло.
• Содржи билен сируп од ноќниче – 2 патенти во Франција – 100% природен процес на есктракција. 
• Без минерални масла
• Веган 
• Стаклено шишенце и картон од одржливо управувани шуми, кои може да се рециклираат.

АКТИВНА БИЛКА: БИЛЕН НЕКТАР  ОД НОЌНИЧЕ 
Нашите истражувачи одбраа растителна биотехнологија за производство на овој нектар  од еден примерок на  драгоцена  клета произлезена од ЕДНА пупка од дрво во ботаничката градина во Бологна.
На овој начин овој високо технолошки процес го зачувува билниот ресурс и допридонесува до чување на околината, избегнувајќи го интензивното  одгледување и собирање на пупките од билките.

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•GLYCERIN•BETAINE•PENTYLENE GLYCOL. •SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL•STEARYL ALCOHOL•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•PROPYLENE GLYCOL. •BEHENYL ALCOHOL•ARACHIDYL ALCOHOL•DIMETHICONE•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•SORBITAN STEARATE•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•PARFUM(FRAGRANCE) •SODIUM POLYACRYLATE•ARACHIDYL GLUCOSIDE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT•ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER•CAESALPINIA SPINOSA GUM•SORBIC ACID•TOCOPHERYL ACETATE•SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT•SODIUM HYDROXIDE•LINALOOL•GERANIOL•CITRIC ACID•POTASSIUM SORBATE•SODIUM BENZOATE•XANTHAN GUM•TOCOPHEROL10668v0

 

ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА  50 ml

По првото будење кожата е блескава и измазнета.

Шифра на артиклот: 40115  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 4.016,00 ден

30
2.008,00 ден
2.869,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците