Eau fraiche Вербена 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Eau fraiche Вербена 100ml            

 

EAU FRAICHE ВЕРБЕН  100мл

Нашата ботаничка градина во La gacilly во Бретањ не потсетува на убавината на природата.

Колекцијата Yves Rocher Eau Fraiche повторно се поврзува со есенцијалното уживање. Уживајте во едноставната, автентична природа и чувствувајте се прекрасно.

Наша предност:
-95% состојки од природно потекло
-Произведено во Франција
-Капаче  изработено  од рециклирачка пластика
-Картонска кутија и стаклено шишенце кое може да се рециклира

МИРИСЛИВА НОТА:
Свеж, цитрусен мирис на Вербен

СОСТОЈКИ
ALCOHOL•AQUA/WATER/EAU•PARFUM/FRAGRANCE•LIMONENE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•CITRAL•LINALOOL•GERANIOL•BENZYL ALCOHOL•CITRONELLOL•10214v0

Може да ви се допадне и...


 

EAU FRAICHE ВЕРБЕН  100мл

Yves Rocher  во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.

Шифра на артиклот: 39665  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.047,00 ден

20
1.047,00 ден
1.309,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците