EDT AMBRE NOIR 100ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDT AMBRE NOIR 100ml            

 

Eau de toilette Ambre Noir 100мл

Потврдете ја вашата заводливост со тоалетната вода Ambre Noir, која ги комбинира интензитетот и дрвенестите ноти на patchoulia со сензуалната Тонка бобинка. Во срцето на овој мирис, суптилноста на кедарот и лавандата ја нагласуваат неговата елеганција.

Плус: елегантно дрвено капаче, изработено од дрво од одржуваните шуми.

Билни состојки: есенцијално масло од patchoulia, бергамот, vetiver, нане, цимет, семки од кардамом, мандарина, кедар, елеми, лаванда абсолут листови од љубичица и тонка бобинка.

AMBRE NOIR ИНТЕНЗИТЕТ НА ТЕМНОТО ДРВО, СЕНЗУАЛНОСТ НА ЈАНТАРОТ.

ТОНКА бобинката ги дава нотите на килибарот и ванилата. Yves Rocher одбра да го користи овој мирис на пржена ТОНКА бобинка. Резултат; AMBRE NOIR дава посебна сензуалност, интензитет и маженственост.

PATCHOULI има богати и дрвенести ноти. Со својата боја и своето есенцијално масло му даваат карактер и моќ на овој мирис.

Нотите на VETIVER се многу суптилни: сирови и топли, суви и млечни. Ова етерично масло дава елеганција и вибрација.

ЗАД ЗАВЕСИТЕ НА СОЗДАВАЊЕТО

Ambre Noir, заводлив мирис создадена за шик мажи со карактер и сензуалност.
Нова креација на парфемистот Christophe Raynaud.

„Посакував да ја изразам заводливоста на мажите. Силен израз на неговата маженственост, но со одредена доза на префинетост. Ги создадов овие ноти во котраст свежи и светли за да се ослободи патот на сензуалните нагласоци, мрачни...желби кои ќе разбудат зависност, без која нема да може да живеете “.

 

Eau de toilette Ambre Noir 100мл

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.

Шифра на артиклот: 39306  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.693,00 ден

30
1.693,00 ден
2.419,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците