СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME            

 

СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME

Креација на прфимеристот  Antoinea Maisondieua која се состои од исклучителни природни состојки: дрвен и елегантен ветивер и guaiac дрво, како и бергамот со својата блескава свежина и разигран црн бибер.  

Yves Rocher преданост
Посветени сме на користењето на состојки од природно потекло во нашите парфеми и во ограничувањето на нашето влијание на околината:
• Ветиверот од Хаити доаѓа од добавувач кој гарантира за можноста за следење и одговорно добивање на суровините • Оваа формула содржи повеќе од 90% состојки од природно потекло. • Користиме алкохол со билно потекло. • Картонот содржи 60% рециклирана хартија.


Сетот содржи:
Eau de toilette Comme une Evidence Homme 100ml
+Мирислив гел за туширање Comme une Evidence Homme 200ml
+Украсна амбалажа*

*Сликата на украсната амбалажа е илустративен пример и зависи од моменталната состојба на залихата. 

 

СЕТ COMME UNE EVIDENCE HOMME

Силата на дрвенест цветен мирис за него

Шифра на артиклот: 37086С  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 769,67 ден

21
2.309,00 ден
2.937,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците