MONOI КОНЦ. ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 100 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI КОНЦ. ГЕЛ ЗА КОСА И ТЕЛО 100 мл            

 

MONOI КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТЕЛО И КОСА 100 ml

Гел за туширање без сулфати*  кој нежно ја чисти кожата без да ја наруши рамнотежата на нејзиното природно снабдување со вода. Ја негува кожата без да ја исуши. 
Богата, нежна пена и нежен мирис на вашата кожа. 
99% состојки се биораградливи.
Со својата концентрирана формула, овој гел за туширање е козметичка иновација која ви овозможува 40 туширања во компактно шишенце – исто како и обичното шишенце од 400 мл. 
За секој купен концентриран гел за туширање фондацијата на  Yves Rocher ќе посади по едно дрво. 
Примена: За да го завршите вашиот ритуал за нега, ви препорачуваме еднаш до два пати неделно да нанесувате Monoi пилинг за тело, а секојдневно да нанесувате традиционално Monoi масло за нега.
Дерматолошки тестирано.
*Без тензиди кои содржат сулфати.
Активна билна состојка

Monoi

Ја влажни, храни и омекнува вашето тело и коса
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. Ова име ја гарантира неговата автентичност, квалитет и домашно производтсво

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU • COCAMIDOPROPYL BETAINE • SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE • DECYL GLUCOSIDE • PARFUM/FRA- GRANCE • ARGININE • PANTHENOL • CITRIC ACID • SORBIC ACID • PANTOLAC- TONE • AMYL CINNAMAL • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT

 

MONOI КОНЦЕНТРИРАН ГЕЛ ЗА ТЕЛО И КОСА 100 ml

Концентриран гел за тело и коса со заводлив  Monoi мирис

Шифра на артиклот: 34197  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 289,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците