MONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 мл            

 

MONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 ml

Откријте го пријатното сончево лето во оваа крема за раце без силикони. За хидрирана и нежно мирислива кожа. 

Плус +: Топива формула со 99% состојки од природно потекло. Ја влажни кожата и остава мирислива трага на вашите раце. Веганска формула. 

Примена: Користете ја оваа крема за раце секогаш кога ќе почувствувате потреба. Остава нежна мирислива трага.

Активна билна состојка

Monoi

Ја влажни, храни и омекнува вашето тело и коса
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. Ова име ја гарантира неговата автентичност, квалитет и домашно производтсво

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • CAPRYLIC/
CAPRIC TRIGLYCERIDE • GLYCERIN • SORBITAN STEARATE • METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE • 
STEARIC ACID • PAL- MITIC ACID • COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL • HYDROXYACE- TOPHENONE • XANTHAN GUM • PARFUM (FRAGRANCE) • SORBIC ACID • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • 
TOCOPHEROL • AMYL CINNAMAL

 

MONOI КРЕМА ЗА РАЦЕ 30 ml

За хидрирани и нежно мирисливи раце.

Шифра на артиклот: 31623  -  Пакување: 30,00 мл  -  Цена за 100 мл: 636,67 ден

20
191,00 ден
239,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците