MONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

MONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 мл            

 

MONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 ml

Овој прекрасен мирис веднаш ќе ве доведе на плажа во Тахити. 

Испрскајте на косата и телото после туширањето и повторете ја постапката во текот на денот, секогаш кога ќе посакате да го доживеете пријатното сончево лето.
 
Плус+: Мирисливата водичка за коса и тело има 96% состојки од природно потекло. 

Примена: Испрскајте во секое време во текот на денот доколку сакате да имате нежно мирисливо тело и коса.

Наша предност:
• 96% состојки од природно потекло
• Пластично шишенце од 100% рециклирачка пластика
• Алкохол од 100% билно потекло
• Веган

Активна билна состојка

Monoi

Ја влажни, храни и омекнува вашето тело и коса
Оригиналното  Monoi de Tahiti масло е познато по хидратантните, хранливите и омекнувачките својства.Ова е вистинска традиционална тајна на убавината во Француска Полинезија: мажите и жените го мачкаат своето тело и коса со овој 100% природен билен еликсир на убавината  за да се разубават и уживаат во неговиот засенувачки мирис. Истражувачите на Yves Rochera го одбраа Monoi de Tahiti Appellation d 'Origin, добиен со потопување на цветовите од тиара во кокосово масло кое е одгледано во Француска Полинезија. Ова име ја гарантира неговата автентичност, квалитет и домашно производтсво

СОСТОЈКИ:
ALCOHOL • AQUA/WATER/EAU • PARFUM/FRAGRANCE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • 
BENZYL ALCOHOL • AMYL CINNA- MAL • LINALOOL • BENZYL BEN- ZOATE • COCOS NUCIFERA (COCO- NUT) OIL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • TOCOPHEROL

 

MONOI МИРИСЛИВА ВОДИЧКА 125 ml

Повторно откријте го пријатното сончево лето.

Шифра на артиклот: 31132  -  Пакување: 125,00 мл  -  Цена за 100 мл: 380,80 ден

10
476,00 ден
529,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците