НГ ОБНОВУВАЧКИ ЛОСИОН 200мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ОБНОВУВАЧКИ ЛОСИОН 200мл            

 

ОБНОВУВАЧКИ ЛОСИОН  200ml

За кожа која изгледа здраво!

Овој лосион за обновување е збогатен со shea масло. Ја храни, обновува и смирува дури и најчувствителната кожа!

Резултат: кожата е мазна, мека и видливо блескава

Плус+: немасен лосион.

Примена: Нанесувајте секојдневно на целото тело. Текстура која моментално се впива.

Активна билка:  shea масло
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа shea масло поради неговите хранливи и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа и и овозможува пријатно чувство. Збогатена со shea масло од органско потекло во Западна Африка.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•PEG-2 STEARATE•METHYLPROPANEDIOL•GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL•DIMETHICONE•COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL•BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) SEED OIL•GLYCERIN•ISOPROPYL PALMITATE•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•OCTYLDODECYL MYRISTATE•CETEARYL ALCOHOL•TRILAURIN•BEHENYL ALCOHOL•APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT•PHENOXYETHANOL•HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER•PARFUM/FRAGRANCE•CETEARETH-20•XANTHAN GUM•TOCOPHERYL ACETATE•SORBIC ACID•BHT•SODIUM HYDROXIDE•SORBITAN ISOSTEARATE•POLYSORBATE 60•TOCOPHEROL•914v0

 

ОБНОВУВАЧКИ ЛОСИОН  200ml

Заборавете на сувата кожа и чувството на затегнатост  благодарение на обновувачкиот лосион од лимитираната колекција.

Шифра на артиклот: 29834  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 142,50 ден

50
285,00 ден
569,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците