EDP QUELQUES NOTES d'AMOUR 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP QUELQUES NOTES d'AMOUR 50 ml            

 

EDP QUELQUES NOTES D’AMOUR 50мл

Заљубената жена е преплавена со емоции...
За да се преведат емоциите на жената, Yves Rocher создаде исклучителен мирис, модерен и единствен.
Тајна билка: 
Горна нота: бергамот, розев бибер
Средна нота: Дамаск роза, Guaiac дрво, пачоли
Базна нота: Кедар, Амирис, Бензоин.

Љубовта се состои од многу емоции и различни аспекти. Составот на Quelques Notes d’Amour го илустрира неговото богатство:
Абсолут дамаск роза: богати ноти со цветна и сензуална текстура. Женствена и сензуална роза со свиленкасти и медени нагласоци.
Екстракт бензоин: ноти од ванила и смрека со слатки и зачинети нагласоци.
Guaiac дрво: дрвенести, меки и лесно димени ноти. 
За парфемот Quelques Notes d’Amour  е креирано безвременско и драгоцено шишенце со мотив срце... за парфем кој предизвикува романтични и возбудливи емоции.

ЗАД ЗАВЕСИТЕ НА СОЗДАВАЊЕТО
“Замислив несекојдневна присутност на абсолут дамаск роза со деликатни овошни ноти и есенција Guaic дрво со димни нагласоци. Се добро искомбинирав со екстракт од бензоин”
Domitille Bertier, Креатор на парфеми

 

EDP QUELQUES NOTES D’AMOUR 50мл

Повторно откријте го возбудливот, сензуален и романтичен спој

Шифра на артиклот: 28944  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 3.274,00 ден

Почитувани, посакуваниот производ не е достапен за нарачка во моментот. Ви благодариме за разбирањето!


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците