SENSITIVE HOMME ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ 200 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE HOMME ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ 200 ml            

 

ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ  200 ml

Предности: Мека и хидратантна формула за пријатно бричење.

Резултат: Кожата е беспрекорно избричена и со максимално пријатно чувство**. Тестот на задоволството е  спроведен над 25 мажи ( 50% со чувствителна кожа) во период од 3 недели.

Наша предност:
• Содржи повеќе од  88% состојки од природно потекло.
• Формула збогатена со хидратантен гел од органска алое вера и смирувачка водичка од органска камилица.* 
• Без минерални масла, без силикон

Примена: Нанесете мала количина од пената на влажно лице. По бричењето темелно измијте го лицето.

Дерматолошки тестирано.

ЕКО АЛОЕ ВЕРА, ЕКО КАМИЛИЦА
Истражувачите на  Yves  Rocher  одбраа 2 моќни состојки од 100% билно потекло:
- Органска алое вера со хидратантни својства
- Органска камилица со смирувачки својства *
*Ин витро тестови

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•PALMITIC ACID•TRIETHANOLAMINE•GLYCERINI•SOBUTANE•LAURETH-23•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•PROPANE•CETEARYL ALCOHOL•STEARIC ACID•PEG-150 DISTEARATE•PARFUM/FRAGRANCE•BUTANE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER•ACER RUBRUM EXTRACT•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•ASCORBYL PALMITATE•10466v0

 

ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ  200 ml

Го намалува непријатното чувство после бричење и ја смирува чувствителната кожа.

Шифра на артиклот: 25219  -  Пакување: 200,00 мл  -  Цена за 100 мл: 211,50 ден

20
423,00 ден
529,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците