Кармин Grand I'Elixir - Мат ефект 104-7: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Кармин Grand I'Elixir - Мат ефект 104-7            

 

Grand Кармин  l’Elixir - Мат ефект  104 7мл

Grand Кармин  l’Elixir е совршена комбинација за активна нега, совршена боја и пигмент.

Формула збогатена со регенеративно*** масло од камелија, која ги прави усните меки, со ултра пигментирана мат боја, за долготраен резултат кој трае до 12 часа.*

Убавина на жената & природата: Формула без cochineal и без парабен.
Дерматолошки тестирано.
Ефикасност: 96% жени сметаат дека нивните усни се интензивни**
*Проценката на ефикасност е спроведена на над 11 жени
**Испитувањето е спроведено на повеќе од 102 жени во текот на 10 дена.*** Ин витро тестови
ПРИМЕНА
Нанесете почнувајќи од средина на долната усна. Потоа преминете кон средина на горната усна, а потоа исцртајте ги контурите на усните.  За совршен резултат, пред карминот за усни нанесете моливче следејќи ги контурите на усните. 

Активна билка: масло од камелија
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа масло од камелија поради неговите регенеративни својства.*

*Ин витро тестови

 

Grand Кармин  l’Elixir - Мат ефект  104 7мл

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

Шифра на артиклот: 19275  -  Пакување: 7,00 гр  -  Цена за 100 гр: 6.428,57 ден

50
450,00 ден
899,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците