SENSITIVE HOMME БАЛЗАМ ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ 100: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE HOMME БАЛЗАМ ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ 100            

 

БАЛЗАМ ЗА ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ  100 ml

редност: Текстура на балзам која не остава масни или лепливи траги.

Резултат: Моментално ја смирува чувствителната кожа и и овозможува пријатно чувство кај 100% мажи.  * Кожата е хидрирана.

*Тестот на задоволството е спроведен над 22 мажи со чувствителна кожа во период од 4 недели.
Наша предност:
• Содржи повеќе од  96% состојки од природно потекло.
• Формула збогатена со хидратантен гел од органска алое вера и смирувачка водичка од органска камилица.* 
• Без минерални масла, без силикон

*Ин витро тестови

Примена: Нанесете на лицето после секое бричење.

Дерматолошки тестирано.

ЕКО АЛОЕ ВЕРА, ЕКО КАМИЛИЦА
Истражувачите на  Yves  Rocher  одбраа 2 моќни состојки од 100% билно потекло:
- Органска алое вера со хидратантни својства
- Органска камилица со смирувачки својства *
*Ин витро тестови

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE•ISOPROPYL PALMITATE•GLYCERIN•SORBITAN STEARATE•BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•HYDROXYACETOPHENONE•CETETH-20•STEARYL ALCOHOL•CARBOMER•PARFUM/FRAGRANCE•SODIUM PCA•ALLANTOIN•CAFFEINE•TOCOPHERYL ACETATE•XANTHAN GUM•SODIUM HYDROXIDE•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•ACER RUBRUM EXTRACT•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•10468v0

 

БАЛЗАМ ЗА ПОСЛЕ БРИЧЕЊЕ  100 ml

Овој балзам за после бричење веднаш ја смирува и хидрира кожата, за пријатно чувство и мека кожа.

Шифра на артиклот: 14642  -  Пакување: 100,00 мл  -  Цена за 100 мл: 391,00 ден

20
391,00 ден
489,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците