SENSITIVE HOMME НЕГА ЗА ЛИЦЕ И БРАДА 50: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SENSITIVE HOMME НЕГА ЗА ЛИЦЕ И БРАДА 50            

 

НЕГА ЗА ЛИЦЕ И КРТАКА БРАДА 50 ml

Го намалува чувството на затегнатост и ги омекнува влакната на брадата.

Резултат: Кожата е моментално хидрирана и обновена кај 90% мажи. Влакната на брадата се меки кај 83% мажи**

**Тестот на задоволството е спроведен кај 30 мажи во период од 3 недели.

Наша предност:
• Содржи повеќе од  97% состојки од природно потекло.
• Формула збогатена со хидратантен гел од органска алое вера и смирувачка водичка од органска камилица.* 
• Без минерални масла, без силикон

*Ин витро тестови
Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на лицето и вратот.

ЕКО АЛОЕ ВЕРА, ЕКО КАМИЛИЦА
Истражувачите на  Yves  Rocher  одбраа 2 моќни состојки од 100% билно потекло:
- Органска алое вера со хидратантни својства
- Органска камилица со смирувачки својства *
*Ин витро тестови

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE•COCO-CAPRYLATE/CAPRATE•GLYCERIN•PROPYLENE GLYCOL. •CETYL ALCOHOL•HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL•SORBITAN STEARATE•ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER•CETETH-20•HYDROXYACETOPHENONE•METHYLPROPANEDIOL•HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE•CARBOMER•PARFUM/FRAGRANCE•SCLEROTIUM GUM•SODIUM HYDROXIDE•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•METHYLSILANOL MANNURONATE•ACER RUBRUM EXTRACT•CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•POTASSIUM SORBATE•10467v0

 

НЕГА ЗА ЛИЦЕ И КРТАКА БРАДА 50 ml

Ја хидрира и освежува кожата во моментот.

Шифра на артиклот: 14268  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.844,00 ден

25
922,00 ден
1.229,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците