PLAISIRS БАЛЗАМ/ УСНИ ВАНИЛА 4,8 г: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS БАЛЗАМ/ УСНИ ВАНИЛА 4,8 г            

 

БАЛЗАМ ЗА УСНИ ВАНИЛА  4,8g

Усните се оптимално хидрирани, видливо нахранети и полни.

Плус: пријатна, кремаста и лесна текстура.

Потврдена ефикасност: Моментално видлив ефект кој трае 6 часа.

Наша предност: 
-97%  состојки од природно потекло
-Содржи восок и масла од билно потекло
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Балзамот за усни нанесувајте го секогаш кога ќе почувствувате потреба.

СОСТОЈКИ
RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL •CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE •HYDROGENATED COCONUT OIL •CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D ABEILLE •DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE •HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) •TRIBEHENIN •BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER •HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES •OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL •HYDROGENATED VEGETABLE OIL •PARFUM/FRAGRANCE •HYDROGENATED CASTOR OIL •
 HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL •ASCORBYL PALMITATE •TOCOPHEROL •
VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT •CITRIC ACID•10283v0

 

БАЛЗАМ ЗА УСНИ ВАНИЛА  4,8g

Откријте го овој богат балзам за усни со хранливи својства од  shea масло и нежна мирислива ванила.

Шифра на артиклот: 12775  -  Пакување: 4,80 гр  -  Цена за 100 гр: 4.145,83 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците