НГ ТЕЧЕН САПУН WINTER APPLE 190мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

НГ ТЕЧЕН САПУН WINTER APPLE 190мл            

 

ТЕЧЕН САПУН  WINTER APPLE 190ml

Течен сапун од лимитираната новогодишна колекција со мирис на печено јаболко и цимет. Овој гел нежно ги мие вашите раце и ги  обвива со нежен мирис.

Плус+: Рацете се чисти и нежно мирисливи.
 
Наша предност:
• 92% состојки од природно потекло 
• Билна база на чистење 
• Лесно биоразградлива формула 
• Шишенце кое може да се рециклира и содржи 25% рециклирачка пластика.

Примена: нанесете на влажна кожа на рацете и добро измијте ги.

МИРИСЛИВИ НОТИ: ЈАБОЛКО, ЦИМЕТ
Сладок гурмански мирис на печено јаболко и цимет
Нашата градина е волшебна...
За време на празниците, покрај целото спокојство, нашата градина е преполна со чуда и животи.
Отворете ја оградата, зачекорете во нашата градина и откријте ги сите богатства кои ги крие...

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•GLYCERIN•DECYL GLUCOSIDE•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER•SODIUM CHLORIDE•PARFUM/FRAGRANCE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM BENZOATE•COCAMIDE MIPA•CITRIC ACID•PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER•TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE•SALICYLIC ACID•METHYLPROPANEDIOL•POTASSIUM SORBATE•CI 17200 (RED 33) •CI 19140 (YELLOW 5) •CI 42090 (BLUE 1) •10448v0

 

ТЕЧЕН САПУН  WINTER APPLE 190ml

Гел за чистење раце со гурмански мирис од печено јаболко во кој можете да уживате секој ден.

Шифра на артиклот: 00556  -  Пакување: 190,00 мл  -  Цена за 100 мл: 76,32 ден

50
145,00 ден
289,00 ден


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците