ПОСЕБНА ПОНУДА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПОСЕБНА ПОНУДА

Пронајден(о) е 273  производ(и)
Редослед Производи по страна:


ТЕСТЕР-ХИДРАТАНТНА МАТИРАЧКА ГЕЛ КРЕМА

Свежа и лесна текстура која ги намалува порите, го контролира сјајот и ја оплеменува текстурата на кожата.
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.EDP MON EVIDENCE 50 ml

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и  patchouli.

30
1.462,00 ден
2.089,00 денСет манго & коријандер basic

Yves Rocher го одбра кориандерот кој што со својот пикантен цветен здив и освежувачката и оживувачка свежина, заокружена со разнобојните и живи ноти на мангото поттикнува мигови на виталност и ги стимулира вашите чувства

10
869,00 ден
966,00 денRICHE CREME ДНЕВНА КРЕМА ЗА БЛЕСКАВОСТ 5

Дневна нега за префинет изглед со 30 драгоцени масла и масло од 1000 рози. Кожата е нахранета и регенерирана, ги намалува брчките и префинетите линии, а воедно ја оживува блескавоста.

50
945,00 ден
1.889,00 денСЕТ 3 ГЕЛА ЗА ТУШИРАЊЕ/КРЕМАСТ

Сакате топли и кремасти текстури на вашата кожа? Тогаш за вас е овој сет 3 гела за туширање кој ќе ве размази со сензуалните мириси.

11
830,00 ден
936,00 денП-КОЗМЕТИЧКА ТОРБИЧКА СО ТОЧКИ

Секогаш со мене во текот на патувањето!СЕТ СЕНЗУАЛЕН КОКОС

Yves Rocher  одбра кокос, свеж, вкусен, мек, полн со сокови и млеко, кој на вашата кожа H16остава суптилна и сензуална трага...

10
1.062,00 ден
1.185,00 денEDT BOIS DE SAUGE

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули.

50
900,00 ден
1.799,00 денСЕТ Bois de sauge

Почувствувајте ја силата на ветрот и ценете ја тишината на големите отворени простори.

21
2.005,00 ден
2.527,00 денТестер - EDT Bois de sauge 0,7 ml

Мирис во кој ароматичната свежина на жалфијата се меша со интензитетот на Gaiac дрвото и пачули
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.Sensitive Hommе мини нега за лице/брада

Ја хидрира и освежува кожата во моментот.

65
24,00 ден
69,00 денHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h.

25
554,00 ден
739,00 денSENSITIVE HOMME НЕГА ЗА ЛИЦЕ И БРАДА 50

Ја хидрира и освежува кожата во моментот.

40
737,00 ден
1.229,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА 400 мл

Беспрекорно ја отстранува шминката, чисти, прочистува и ја ослободува кожата од нечистотиите.

20
527,00 ден
659,00 денНГ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО EXTRAORDINARY SHEA 200

Хранливиот лосион за тело во лимитирано издание интензивно ја храни кожата.

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA II

Нега за многу сува кожа во лимитирано празнично издание.

15
1.534,00 ден
1.805,00 денТЕЛО ОБН.ЛОСИОН ЗА СУВА КОЖА 150 ML

Интензивно ја обновува и храни сувата и оштетена кожа.

30
573,00 ден
819,00 денPM ПРОЧИСТУВАЧКИ ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 390 ml

Нежно ја ослободува кожата од нечистотии, траги од шминка и вишок на себум.

20
527,00 ден
659,00 денRICHE CREME КРЕМА ЗА РАЦЕ SPF20 50ml

Благодарение на оваа крема за раце SPF 20 против темни дамки, кожата е заштитена од штетното влијание на UV зраците.

20
455,00 ден
569,00 денНГ КРЕМА ЗА ТУШ.EXTRAORDINARY SHEA 200 M

Богат балзам за туширање за многу сува кожа во лимитирано издание.

НОВО


СЕТ EXTRAORDINARY SHEA I

Подарете си себеси или на својата најдрага личност производи со органско shea масло кое ќе ја нахрани и негува и најсувата кожа.

15
1.153,00 ден
1.356,00 денНГ ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО EXTRAORDINARY SHEA 150

Богат пилинг за тело со  shea масло во лимитирано издание.

НОВО


@ELIXIR JEUNESSE ROLL-ON ОКОЛУ ОЧИ 15ml

Моментално го прави вашиот поглед одморен и осветлен, а брчките и префинетите линии околу очите се намалени.

50
575,00 ден
1.149,00 денELIKSIR JEUNESSE BASIC СЕТ 1

Иновација која ја штити вашата кожа од нечистотиите.

50
2.483,00 ден
4.965,00 денКармин Grand I'Elixir - Мат ефект 101-7

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

50
410,00 ден
819,00 денКармин Grand I'Elixir - Мат ефект 102-7

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

50
410,00 ден
819,00 ден@ELIXIR JEUNESSE Мицел. вода 200 мл

За совршено чиста и детоксицирана кожа. Нанесете наутро и навечер со помош на туферче на лицето и  вратот. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

50
370,00 ден
739,00 денELIXIR JEUNESSE ПРЕМИУМ СЕТ

Иновација која ја штити вашата кожа од нечистотиите.

50
3.262,00 ден
6.524,00 денКармин Grand I'Elixir - Мат ефект 104-7

Мат ефект, совршена комбинација за активна нега,  совршена боја и пигмент.

50
410,00 ден
819,00 ден@LE RADIEUX ТЕЧНА ПУДРА 30мл БЕЖ 150

Le Radieux – Течна пудра за блескавост со ефект против нечистотии.

50
615,00 ден
1.229,00 денА - ПАМУЧНА ЗЕЛЕНА ВРЕЌИЧКА

Украсна памучна вреќичка со втиснати златниКАРМИН GRAND ROUGEMAT 150- 3,7g

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

50
470,00 ден
939,00 денMAKE UP - КОРЕКТОР РОЗЕ 200 7 мл

Коректор со висока моќ на покривање

50
410,00 ден
819,00 денКАРМИН VERTIGE 31 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денMAKE UP - КОРЕКТОР РОЗЕ 250 7 мл

Коректор со висока моќ на покривање

50
410,00 ден
819,00 денКАРМИН VERTIGE 33 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денSensitive Hommе мини балзам после бричењ

Овој балзам за после бричење веднаш ја смирува и хидрира кожата, за пријатно чувство и мека кожа.

65
24,00 ден
69,00 денКАРМИН VERTIGE 34 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денMAKE UP - КОРЕКТОР БЕЖ 200 7 мл

Коректор со висока моќ на покривање

50
410,00 ден
819,00 денEDP COMME UNE EVIDENCE 100 ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.

50
1.210,00 ден
2.419,00 денMAKE UP - КОРЕКТОР БЕЖ 300 7 мл

Коректор со висока моќ на покривање

50
410,00 ден
819,00 денСет кокос basic

Yves Rocher го одбра кокосот, свеж, вкусен, мек, полн со сок и млеко, кој на вашата кожа остава суптилна и сензуална трага...

10
869,00 ден
966,00 денКАРМИН VERTIGE 37 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денКАРМИН VERTIGE 41 SATINE SATIN 3,5g

Блескави бои кои ги обвиваат вашите усни со блескава нега.

50
350,00 ден
699,00 денEDP COMME UNE EVIDENCE INTENSE 50 ml

Чист и изворен мирис.

30
1.462,00 ден
2.089,00 денСет бадем & цвет портокал

За опуштувачка нега, Yves Rocher ги поврза апсолутот од водичка од цвет од портокал и екстракт од бадем.

10
1.094,00 ден
1.216,00 денТЕСТЕР- EDP OUI A L'AMOUR 0,7ml

Мирис Eau de Parfum Oui a l'Amour е неочекуван спој на свежина и вибрантна сензуалност
Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.СЕТ маслина-petit grain

За вистински моменти на опуштање, Yves Rocher  ги одбра маслинките обвиени со сонце и етеричното масло од petit grain со потекло од Медитеранот.

10
1.062,00 ден
1.185,00 денКАРМИН GRAND ROUGE 103 SATINE SATIN 3,5

Текстура како друга кожа и сатенски финиш за неодолив изглед на вашите усни.

50
470,00 ден
939,00 денТЕСТЕР- EDP COMME UNE EVIDENCE 0,7ml

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза. Може да одберете најмногу 3 тестери со нарачката.